Copyright / prawa autorskie

na serwerze DrEaKmOrE, na podstawie Philip Greenspun's nasty copyright notice
Wszystkie teksty, rysunki i fotografie na tym serwerze objęte są prawami autorskimi ich autorów (copyright 1996-2002) oraz/lub DrEaKmOrE. Jeśli coś nie jest wyraźnie podpisane imieniem i nazwiskiem, to można przyjąć następujące reguły określania autora (i równocześnie właściciela praw autorskich):
- rysunki i banery (pliki .gif) - Irena Molendys
- teksty (pliki .html, .adp, .txt) i zdjęcia (pliki .jpg) - Marcin Bajer

Oto warunki naszej licencji...

Drukowanie zdjęć i rysunków na użytek własny

Jeśli chcesz powiesić kopię jakiegoś zdjęcia/rysunku z tego serwera na lodówce, albo zasłonić nią dziurę w ścianie, względnie przyozdobić swoje zadanie domowe - nie stawiamy żadnych przeszkód. Wydrukuj z naszego serwera co Ci się podoba.

Niekomercyjne wykorzystanie zdjęć/rysunków w publikacjach WWW

Jeżeli masz własną stronę WWW (prywatną, niekomercyjną) możesz użyć na niej naszych zdjęć lub rysunków pod warunkiem, że będą właściwie podpisane (z linkiem do naszego serwera). Akceptowalny (dla nas) HTML wygląda na przykład tak:
źródło: <a href="http://dreakmore.tigana.pl/">DrEaKmOrE</a>
W ten sposób ludzie będą wiedzieć skąd się to coś (zdjęcie, rysunek) wzięło i będą mogli znaleźć niniejszy tekst na temat praw autorskich. Nie musisz nic płacić za wykorzystanie materiałów z naszego serwera. Po prostu stwórz jak najlepszy serwis WWW i daj z niego korzystać innym.

Komercyjne wykorzystanie zdjęć i rysunków

Jeżeli chciałbyś wykorzystać fotografie lub rysunki z naszego serwera na stronie komercyjnej, musisz:
  1. powiadomić nas o swoim zamiarze i podać URL (wystarczy przysłać e-mail)
  2. podpisać wykorzystany materiał w wyżej opisany sposób
Nie musisz płacić za prawo używania naszych materiałów, ale powinieś wziąć pod uwagę, że mamy prawo się nie zgodzić na ich wykorzystanie - jeżeli nie spodoba się nam Twoja strona.

Uwaga: jeśli chcesz wykorzystać fotografię z naszego serwera przedstawiającą jakąś osobę, nasza zgoda nie jest wystarczająca. Poczytaj na ten temat poniższy tekst po amerykańsku:

Note: remember that most of the pictures of people on these pages are not model-released. Advertising usage of photos (e.g., brochures, catalogs, print ads) is very different from editorial usage of photos (e.g., newspaper and magazine articles, books). You cannot use pictures in advertising (e.g., an on-line product brochure or anything else that is selling) without getting a model release from any person whose image is recognizable in the photo. You might also have problems if an image contains a recognizable physical property, e.g., Disneyland. One of the reasons advertisers pay $1000+ for images from stock agencies is that those agencies have generally already gotten the relevant releases.

Teksty i artykuły

Nie stawiamy żadnych ograniczeń w swobodnej redystrybucji w druku, lub w formie wiadomości e-mail, tekstów z tego serwera do celów niekomercyjnych, pod warunkiem, że będą one wykorzystane w całości i podpisane w taki sposób, żeby każdy mógł znaleźć oryginalną, aktualną wersję na naszym serwerze.

Prosimy o nieumieszczanie tekstów z naszego serwera na innych serwerach WWW. Zamiast tego prosimy o umieszczanie nitek (linków) do naszych stron. Zrobimy co się da, aby nie zrywać cudzych nitek (tzn. nie usuwać stron i nie przenosić ich w inne miejsce na serwerze).

Wykorzystanie zdjęć, rysunków i stron WWW w druku

Jeżeli tworzysz artykuł, książkę lub CD-ROM na temat sieci WWW możesz zamieścić stronę lub dwie z naszego serwera pod następującymi warunkami:
  1. zrzuty z ekranu (tzw. screenshoty) muszą być wykonane na komputerze działającym w trybie 24-bitowego koloru (tzw. true color).
  2. adres URL wykorzystanej strony musi być czytelny albo osobno wydrukowany w podpisie

Więcej

Jeśli interesują Cię teksty takie jak ten, zajrzyj również na

[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl