Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Rajd Subaru Poland Rally

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

12 lipca 2007
W dniach 12-14 lipca 2007 odbędzie się rajd samochodowy Subaru Poland Rally, będący czwartą eliminacją Rajdowych Mistrzostw Polski oraz jedną z rund Trofeum FIA strefy Europy Środkowej. Rajd rozpocznie się w czwartek 12 lipca widowiskowym prologiem w Krakowie wokół mostu Kotlarskiego.

Na starcie nie zabraknie całej krajowej czołówki. Listę otwiera aktualny Mistrz Polski Leszek Kuzaj (Subaru Impreza). Tuż za nim wystartuje nasz drugi eksportowy kierowca Michał Sołowow (Fiat Abarth Grande Punto S2000). Numer 3 otrzymał aktualny lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Tomasz Kuchar (Subaru Impreza). Za nim na trasę wyruszy Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX). Kolejne trzy miejsca otrzymali kierowcy awizujący swój start samochodami klasy Super 2000: Tomasz Czopik, Bryan Bouffier z Francji oraz Maciej Lubiak. Na liście startowej Subaru Poland Rally jest 56 załóg.

W czwartek wieczorem rajd otwiera prolog w Krakowie. W piątek zawodnicy pokonają sześć odcinków (Stryszowa - Grabie, Brzezowa - Zagrody, Wilkowisko - Sawa - każdy dwukrotnie), a w sobotę następne sześć (po dwa razy: Podolany - Kamyk, Słopnice - Zarębki, Ujanowice - Kęciny). Park serwisowy zlokalizowany jest w Dobczycach na terenie firmy Polimerc przy ulicy Obwodowej. Trasa rajdu przebiega przez tereny gmin Czchów, Dobczyce, Gdów, Iwkowa, Jodłownik, Kraków, Łapanów, Limanowa, Łososina Dolna, Raciechowice, Słopnice, Trzciana, Wieliczka i Żegocina. Całkowita długość trasy to 628,27 kilometrów, z czego 196,02 przypada na dwanaście odcinków specjalnych i prolog.

W sobotę 14 lipca, na trasie identycznej z trasą II etapu Subaru Poland Rally ale w ramach odrębnego harmonogramu, odbędzie się szósta runda Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM, w którym wystartuje 79 załóg.

Szczegółowe informacje na temat trasy rajdu, harmonogram przejazdów oraz mapy odcinków specjalnych są na stronie www.subaru-rally.pl. Natomiast aktualizowane na bieżąco wyniki zawodów znajdą się na stronie www.subaru.pl. Organizatorem rajdu jest Automobilklub Wawelski.

Powiadomił nas Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl