Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Irena Molendys podbija Londyn

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

28 listopada 2006
Kariera pochodzącej z Dobczyc młodej malarki Ireny Molendys rozwiaja się w oszałamiającym tempie. Po wystawach w rodzinnym miasteczku, Myślenicach i Krakowie przyszła pora na Londyn. Od 24 listopada 2006 r. w prestiżowej galerii Mary Ward House przy Tavistock Place 5-7 w centrum brytyjskiej stolicy czynna jest ekspozycja pod tytułem "Dreams: Life, love and death" ("Marzenia: życie, miłość i śmierć"), na którą składają się prace 14 młodych artystów, w tym też obrazy Ireny. Dochód ze sprzedaży wystawionych dzieł sztuki przeznaczony jest na cel charytatywny - dofinansowanie Leukemia Research Fund (czyli Funduszu Badań nad Białaczką).

Zapraszamy wszystkich londyńczyków pochodzących z Dobczyc do odwiedzenia wystawy, która potrwa do 23 grudnia 2006. Można ją zwiedzać codziennie w godzinach 8:30 - 19:00, wstęp: 3 funty, studenci i uczniowie: 2 funty.

Powiadomił nas Marcin Bajer

Komentarze

Sprostowanie

Oj Marcin, Marcin, kto jest Twoim informatorem? Teraz bede musiala wszystko tlumaczyc, a poza tym - jak to mowia "I'm not young any more"...ha, ha... Pozdrawiam cale moje Dobczyce! irka-zbirka

-- Irena Molendys

Ano ma się tych szpiegów tu i ówdzie :-) W Londynie też. Pozdrawiam serdecznie!

-- Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl