Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Polsko-czesko-słowacka Szkoła Matematyki w Dobczycach

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

7 czerwca 2006
W dniach od 8 do 10 czerwca 2006 odbędzie się w Dobczycach 13-ta Międzynarodowa Konferencja Naukowa Polish-Czech-Slovak Mathematical School. Konferencję zorganizował Instytut Matematyki Akademii Pedagogicznej w Krakowie, w gościnnych progach Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego MPWiK na Górze Jałowcowej. Weźmie w niej udział 76 naukowców z 5 krajów.

Będzie to trzynasta z cyklu międzynarodowych konferencji organizowanych co roku na przemian w Republice Czeskiej i w Polsce, a od roku 2004 także na Słowacji. Początki tych naukowych spotkań polskich i czeskich matematyków sięga ją roku 1994. Z inicjatywą tych naukowych spotkań wyszli matematycy ówczesnej Pedagogickiej Fakulty w Usti nad Labem (dziś Uniwersytet Jana Evangelisty Purkynˇe ? Republika Czeska), a konferencja została zorganizowana w ramach oficjalnej umowy o współpracy naukowej między WSP w Częstochowie a Pedagogicką Fakultą w Usti nad Labem.

Cele konferencji to kontynuacja tradycji corocznych spotkań naukowych matematyków i dydaktyków matematyki z uczelni kształcących nauczycieli Polski, Czech i Słowacji, a także innnych krajów. Wymiana dorobku naukowego (publikacji), wymiana informacji o problematyce badawczej z różnych dziedzin matematyki, wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia nauczycieli matematyki oraz powszechnego kształcenia matematycznego (programy nauczania, podręczniki).

Powiadomił nas Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl