Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Niespodziewana rezygnacja burmistrza

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

1 kwietnia 2004
Jak poinformował nas chcący zachować anonimowość radny z Brzączowic, burmistrz Dobczyc Marcin Pawlak złożył wczoraj na ręce przewodniczącego Rady Miasta doktora Tadeusza Bochni rezygnację z przyznanego mu przez Radę zaledwie 3 tygodnie wcześniej dodatku specjalnego w wysokości 2248 zł. Zapytany o motywy tego niecodziennego kroku, burmistrz miał odpowiedzieć:

Troskę o pieniądze mieszkańców, zabierane im w podatkach na rzecz budżetu, należy rozpocząć od zmniejszenia wydatków stanowiących koszty funkcjonowania miasta. Rozpoczęcie oszczędności od siebie daje mocny argument etyczny, jest przykładem dla innych i dobrym początkiem programu przywracania równowagi budżetowej naszej gminy, tak bardzo przecież zadłużonej.

Burmistrz dodał jeszcze - już nieoficjalnie - iż rezygnację zasugerował mu burmistrz jednego z miast partnerskich. Skoro premier Miller słucha się kanclerza Schroedera, mnie nie wypada nie słuchać się Holtkampa - powiedział Pawlak, udowadniając tym samym kolejny już raz, że jest prawdziwym Europejczykiem.

Powiadomił nas Marcin Bajer

Komentarze

Dementi

Powyższa wiadomość to żart prima-aprilisowy. Prawdziwe jest tylko stwierdzenie, że Miller slucha się Schroedera :-)

-- Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl