Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Kwesta na renowację cmentarnych zabytków

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

29 października 2009

Społeczny Komitet Opieki Nad Zabytkami Dobczyc jak co roku organizuje kwestę na odnowę zabytkowych kamiennych nagrobków znajdujących się na starym cmentarzu na Jeleńcu. W sobotę 31.X. i w niedzielę 1.XI. od 9:00 do zmroku będzie można wesprzeć datkiem ten szczytny cel na cmentarzach na Jeleńcu i przy ul. Garncarskiej. Kwestować będą członkowie i sympatycy Społecznego Komitetu oraz młodzież z dobczyckich szkół średnich.

Dzięki hojności licznych ofiarodawców w ciągu blisko 9 lat działalności Komitetu odnowiono już 43 zabytkowe nagrobki z XIX wieku i z początków wieku XX. Na starym cmentarzu komunalnym na Jeleńcu na renowację czeka ich jeszcze kilka.

Działalność Komitetu można wesprzeć wpłacając datki również bezpośrednio na konto bankowe:

Oddział PTTK w Dobczycach, Komisja Opieki Nad Zabytkami - z dopiskiem ,,Aniołek"

Bank Społdzielczy w Dobczycach

Nr rachunku 09 8602 0000 0008 0000 0390 0009

Młodzież mieszkająca w Internacie przy Zespole Szkół Technicznych i Rolniczych im. Jana Długosza po raz kolejny wspiera Społeczny Komitet Opieki Nad Zabytkami Dobczyc okolicznościowymi zapałkami. Ponieważ mieszkańcy internatu spędzają uroczystość Wszystkich Świętych w swoich rodzinnych miejscowościach, nie mogą bezpośrednio wziąć udziału w kweście, dlatego narodził się pomysł z zapałkami. Każdy kto wrzuci do puszki choć symboliczny grosik, otrzyma od kwestujących pudełko zapałek z aniołkiem, symbolem Społecznego Komitetu. Podczas czterech lat współpracy mieszkańcy internatu przekazali na rzecz Komitetu ponad 1000 pudełek zapałek. Internat przy ulicy Górskiej jest przez dziesięć miesięcy roku szkolnego domem dla młodzieży uczącej się w dobczyckich szkołach średnich, pochodzącej z okolicznych miejscowości. Mieszkańcy internatu chętnie włączają się w działania na rzecz lokalnej społeczności Dobczyc.

Powiadomił nas Marcin Bajer

Komentarze

Wynik kwesty

W trakcie tegorocznej kwesty na dobczyckich cmentarzach, w dniach 31 października i 1 listopada zebrano łącznie 7553 złote i 12 euro. Za hojność i troskę o zabytki naszego miasta serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom. Zebrane pieniądze zostaną w całości przeznaczone na renowację zabytkowych nagrobków.

Społeczny Komitet Opieki Nad Zabytkami Dobczyc

-- Marcin Bajer


Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl