Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

„Tam … i z powrotem” - wystawa fotografii na zamku w Dobczycach

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

18 sierpnia 2009

Dd 16 sierpnia do 31 października 2009 r. w Muzeum Regionalnym PTTK w Zamku w Dobczycach będzie można oglądać wystawę fotografii pod tytułem „Tam … i z powrotem”

Prace zaprezentowane na wystawie są zestawieniem zdjęć wykonanych przez Bożenę Psztyk w Nowym Jorku i Dallas ze zdjęciami architektury i pejzaży Dobczyc autorstwa Zbigniewa Szczerkowskiego. Przedstawiają, najczęściej na zasadzie kontrastu, podobne graficznie lub emocjonalnie elementy po obu stronach oceanu.

Zbigniew Szczerkowski pisze o tej wystawie tak: tytuł „Tam … i z powrotem” bezpośrednio nawiązuje do tematyki prac: po powrocie Bożeny z krótkiego pobytu w USA i obejrzeniu jej zdjęć „stamtąd”, postanowiłem wśród posiadanych fotografii „stąd” wyszukać podobieństwa lub – wybierając się na kilka sesji fotograficznych – uzupełnić materiał brakującymi fotogramami.

Mamy nadzieję, że wystawa uatrakcyjni turystom pobyt na dobczyckim Zamku, a mieszkańcom Dobczyc pozwoli dostrzec jeszcze większe piękno miejsc na co dzień mijanych obojętnie.

Powiadomił nas Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl