Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Letnie koncerty na zamku: 12 i 19 sierpnia

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

9 sierpnia 2007
Muzeum Regionalne PTTK serdecznie zaprasza na LETNIE KONCERTY W DOLINIE RABY na Zamku Królewskim w Dobczycach

12 sierpnia (niedziela), godz. 20.30: Irena i Lindsay Davidson MUZYKA SZKOCKICH BARDÓW

Lindsay Davidson - kompozytor i wykonawca - współpracował i koncertował z wieloma orkiestrami i dyrygentami zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce: The Royal Scottish National Orchestra, Scottish Chamber Orchestra, z Orkiestrą Kameralną Amadeus (z Agnieszką Duczmal), Jerzym Maksymiukiem, Krzesimirem Dębskim i Janem Jazownikiem. W latach 2000-2002 był solistą Leopolis Chamber Orchestra ze Lwowa. Występował w wielu krajach Europy, w Australii i USA.

19 sierpnia (niedziela) godz. 20.30 KRAKOWSKI KWINTET BLASZANY

Cracow Brass Quintet działa w opparciu o tradycję takich zespołów jak Canadian Brass Quintet, German Brass czy London Brass. Zespół tworzą młodzi muzycy pracujący w Filharmonii Krakowskiej i NOSPR w Katowicach. Adam Szymczyk i Michał Warzecha - trąbki, Paweł Dziewoński - róg, Paweł Cieślak - puzon i Jakub Urbańczyk - tuba. W repertuarze kwintetu znajdują się utwory z epoki renesansu przez barok aż do muzyki współczesnej. Są to zarówno transkrypcje znanych arcydzieł jak i mistrzowsko napisane utwory na kwintet blaszany. Dużym zainteresowanem w repertuarze Kwintetu cieszy się jazz i utwory z pogranicza jazzu. Poza działalnością koncertową CBQ bierze udział w koncertach charytatywnych, warsztatach, nagraniach i lekcjach pokazowych. W 2005 roku zespół otrzymal druga nagrode na VII Ogolnopolskim Konkursie Zespolow Kameralnych w Warszawie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY - WSTĘP WOLNY (Koncerty są finansowane przez P.T. Podatników za pośrednictwem budżetu Gminy i Miasta Dobczyce)

Powiadomił nas Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl