Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

,,Spotkanie z Aniołami"

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

16 maja 2007
Miejsko-Gminny Ośrodek Kutury i Sportu zaprasza na wernisaż wystawy pana Jerzego Koleckiego ,,Spotkanie z Aniołami" - w niedzielę 20 maja 2007 r. o godzinie 18:00 przy ulicy Podgórskiej 2 w Dobczycach.

Aniołowie są wśród nas, żyjemy w ich obecności. Można wierzyć lub nie -- w niczym nie dosięga to ich istnienia; są. A ich istnienie potwierdzają księgi Starego Testamentu, począwszy od Księgi Rodzaju. Natomiast żadnymi metodami ani instrumentami nie da się udowodnić ich nieistnienia. Nasz sceptycyzm dotyka nas. Jeśli wyjdziemy z ograniczonego kręgu rzeczy i spraw materialnych i przyjmiemy, że poza otaczającą nas, sprawdzalna zmysłami, istnieje inna rzeczywistość, niedostępna naszym zmysłom, wtedy otwierają się przed nami niewymierne horyzonty, których ani oko, ,,ani ucho przenikać i objąć nie zdoła". Czy można się dziwić, że w tej nie materialnej rzeczywistości spotykamy się z Aniołami?

Jerzy Kolecki Ur. w 1925 r. we Wróblowicach. Żołnierz AK, łącznik, ps. ,,Liść" (1942-45) Studia na wydziale malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1947-52). Współtwórca Teatru Lalek ,,Rabcio" w Rabce, kierownik artystyczny, dyrektor i scenograf (1953-78). Nauczyciel wychowania plastycznego w Liceum dla wychowawczyń przedszkoli (1962-73). Nauczyciel w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (1975-84). Udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach, grafiki i scenografii. Autor herbu Rabki i znaku Teatru ,,Rabcio". Laureat nagród i odznaczeń: m.in. za twórczość artystyczną dla dzieci, za zasługi dla Ziemi Krakowskiej, kawaler Orderu Uśmiech i Orderu Odrodzenia Polski. Realizacja ,,Drogi Krzyżowej" do kościoła w Ciężkowicach, Rabce Zdrój, Rabce Zarytem, Andrychowie, Międzybrodziu Bialskim. 12 prac na Oddziale Wewnętrznym Szpitala w Rabce.

Strona WWW Jerzego Koleckiego: http://www.jerzykolecki.region-rabka.pl

Powiadomił nas Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl