Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Debiut dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca ,,Dobczyce"

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

5 marca 2007

W piątkowy poranek 16.II.2007 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach hucznie świętowano pięciolecie powstania Klubu Europejskiego ,,Globetrotter". W ramach obchodów odbyły się zajęcia otwarte ,,Tropem pamięci" poświęcone dokonaniom mieszkańców gminy. W programie artystycznym obok prezentacji tańców towarzyskich i współczesnych odbył się pokaz tańców narodowych w wykonaniu młodych debiutantów z Zespołu Pieśni i Tańca ,,Dobczyce" działającego przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Dzieci zaprezentowały się w dwóch tańcach: w polce i krakowiaku.

Na widowni oprócz władz miasta i zaproszonych gości, przedstawieniu bacznie przypatrywał się pan Lourival de Araujo Filho, instruktor i choreograf polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Wisła" z Kurytyby (Brazylia). Poproszony o odniesienie się do obejrzanego przedsięwzięcia oraz podzielenie się wrażeniami powiedział:

- Gdy przyjechałem do Polski byłem przekonany, że wszyscy Polacy kochają taniec i mają go we krwi. Po dłuższym pobycie tu, wiem, że nie jest to regułą. Dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca ,,Dobczyce" należą jednak do tej wyjątkowej grupy, z którą początkowo utożsamiałem wszystkich Polaków. Jestem pełen podziwu dla występu zwłaszcza, iż dowiedziałem się, że grupa działa zaledwie od listopada 2006 roku. Swój sukces Zespół zawdzięcza bezwątpienia znakomitej pracy instruktora Pana Adriana Kulika. Wiem z doświadczenia jak wiele trudu oraz zaangażowania wymaga jego praca -- po tym co zobaczyłem jestem przekonany, że grupa znajduje się w dobrych rękach.

Dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca DOBCZYCE
tekst: Katarzyna Gać
Powiadomił nas Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl