Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Jesienny Złaz Turystyczny

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

24 września 2006
Uśmiechnięte twarze, bukiety kolorowych liści, koszyki pełne grzybów - jednym słowem Śnieżnica oblegana przez młodych (latami i duchem) mieszkańców gmin Dobczyce, Raciechowice i Wiśniowa.

Ponad 160 osób, wzieło udział w zorganizowanym przez Dobczycki Oddział PTTK Jesiennym Złazie Turystycznym. Bazą Złazu był Ośrodek Rekolekcyjny pod Śnieżnicą. Przy pięknej słonecznej pogodzie, zdążała tam od rana młodzież szkół podstawowych (wraz z rodzicami i dziadkami) i średnich, pod opieką swych wychowawców, prowadzona przez dobczyckich przewodników PTTK.

Złazowicze uczestniczyli we Mszy Świętej, która odprawiona była w pięknej drewnianej kaplicy, przez ks. Jana Zająca - leśnego kapelana, w intencji uczestników złazu i ich rodzin, oraz tych którzy zgineli w górach. Potem ciepły posiłek i herbata z wojskowej kuchni polowej, gry i zabawy oraz konkursy. W tym konkurs na najmłodszego i najstarszego uczestnika złazu. Najmłodsze były dwie pięciolatki, ale był też małżeństwo którego suma wieku przekraczała 150 lat. Najdalszy uczestnik złazu przyjechał z Wilna, najbliższy z Wierzbanowej.

Słoneczna pogoda, bezchmurne niebo, pięknno jesiennego lasu, za rok spotkamy się na kolejnym Jesiennym Złazie.

Powiadomił nas Łukasz Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl