Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

I Przegląd Pieśni Patriotycznej

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

11 listopada 2005
Wesoły śpiew na ustach młodych ludzi w listopadowe świąteczne popołudnie rozbrzmiewał w siedzibie dobczyckiego Domu Kultury. Przegląd Pieśni Patriotycznej, zorganizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Prowizoryczny Teatr Niskokaloryczny, zgromadził w sali przy ulicy Podgórskiej liczne grono wykonawców i sporą grupę publiczności.

Pierwsze miejsce wyśpiewała w 12 zwrotkach piosenki ,,Przybyli Ułani pod okienko...'' młodzież z Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. ,,Wojenko, wojenko...'' zaśpiewane przez młodzież z Dobczyc zasłużyło zdaniem jury na drugie miejsce. Trzecie miejsce przyznano dwóm zespołom: SP z Brzezowej i SP z Dziekanowic. Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy, a wszystkim uczestnikom wręczono słodkie nagrody.

Wraz z młodymi wykonawcami, śpiewała pieśni i piosenki patriotyczne zgromadzona na sali publiczność. Przegląd ten pokazał że jest w Dobczycach zapotrzebowanie na wspólny śpiew starszych i młodszych. Takie wspólne śpiewanie to doskonała lekcja historii naszej Ojczyzny. Najradośniejsze polskie święto narodowe, Święto Odzyskania Niepodległości, obchodzone w smutnymi i szarym listopadzie, obchodzone może być radośnie. Pamiętamy w pieśni o tych, którzy z tą pieśnią na ustach szli i ginęli za wolną i niepodległą Polskę.

Powiadomił nas Łukasz Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl