Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Doroczna kwesta na zabytkowe nagrobki

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

27 października 2005
Społeczny Komitet Opieki Nad Zabytkami Dobczyc już po raz piąty będzie zbierał na dobczyckich cmenatrzach pieniądze na renowację zabytkowych kamiennych nagrobków. Tym razem kwesta potrwa aż 4 dni - od 29 października do 1 listopada - tak, aby również osoby przyjezdne, nawiedzające groby swych bliskich w czasie długiego weekendu, miały okazję wesprzeć finansowo działalność Komitetu, który w ciągu ponad 5 lat działalności wyremontował już 27 zabytkowych kamiennych rzeźb i nagrobków na starym cmentarzu komunalnym na Jeleńcu.

Na ten szczytny cel kwestować będą m.in. uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Rolniczych, harcerze z Zespołu Szkół im. Wyspiańskiego, nauczyciele, radni, burmistrz oraz członkowie i sympatycy Komitetu Opieki Nad Zabytkami Dobczyc. Na starym cmentarzu komunalnym przy schodach do Starego Miasta będzie można złożyć datki

W dniu 1 listopada od godziny 10:00 do zmroku kwestujących będzie można spotkać także na nowym cmentarzu przy ulicy Garncarskiej.

W zeszłym roku dochód z kwesty wyniósł ponad 5600 zł. Ciekawe czy tym razem uda się pobić ten rekordowy wynik? Mogą w tym pomóc zapałki z aniołkiem - symbolem Komitetu, które kwestujący będą rozdawać wszystkim ofiarodawcom.

Powiadomił nas Marcin Bajer

Komentarze

Serdecznie dziękujemy

Z dumą informujemy, że podczas tegorocznej kwesty zebraliśmy kwotę 5212 zł oraz 1 dolar USA, 0,60 euro i 2 korony słowackie. Dziękujemy darczyńcom a także kwestującym. Zapraszamy za rok.

W imieniu komitetu Elżbieta Kautsch

-- Łukasz Bajer


Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl