Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Dobczyccy kandydaci do Sejmu

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

11 września 2005
W tegorocznych wyborach do Sejmu mieszkańcy Dobczyc mają nieczęsto zdarzającą się okazję oddania głosu na kogoś z lokalnej społeczności. Na listach wyborczych znaleźli się trzej miejscowi kandydaci na posłów. Wszyscy kandydują z listy nr 12 (Platforma Janusza Korwin-Mikke). Z programem tego ugrupowania można zapoznać się na jego stronach internetowych, tutaj natomiast przedstawiamy pokrótce sylwetki dobczyckich kandydatów.

Marcin Bajer - miejsce 1. na liście nr 12 - ma 32 lata, mieszka na Skrzynce i jest informatykiem. Polityką zajmuje się od ponad 15 lat, niezmiennie popierając Janusza Korwin-Mikke i konserwatywny liberalizm. W latach 90-tych był animatorem Grupy Apostolskiej w Dobczycach a obecnie działa w Społecznym Komitecie Opieki Nad Zabytkami Dobczyc. Swoje zawodowe umiejętności wykorzystuje dla dobra społeczności lokalnej od 9 lat tworząc i finansując popularny serwis internetowy dobczyce.net. Jego najnowszym przedsięwzięciem z dziedziny informatyki jest Sąsiedzka Sieć Komputerowa "Echo", oferująca niedrogi dostęp do Internetu mieszkańcom Dobczyc, Skrzynki i sąsiednich wiosek. Oprócz polityki i informatyki interesuje się między innymi fotografią, ze szczególnym upodobaniem fotografując rodzinne Dobczyce.

Krzysztof Dasman - miejsce 2. na liście nr 12 - ma 26 lat, jest geologiem, absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej. Mieszka przy ulicy Dębowej w Dobczycach. Pełni funkcję Prezesa Oddziału Myślenicko-Limanowskiego UPR. Dobczyckiej młodzieży znany jest jako DJ Kiler, organizator popularnych rockotek. Mimo że niedawno skończył studia nie wyjeżdża za granicę. Chce żyć i pracować w swoim kraju. Śpiewa szanty w zespole Dr Unken. Jest jednym z założycieli nowopowstającego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Dobczycach.

Łukasz Bajer - miejsce 9. na liście nr 12 - ma 29 lat, jest nauczycielem historii i wychowawcą w internacie Zespołu Szkół Technicznych i Rolniczych przy ulicy Górskiej. Żonaty, ma dwoje dzieci i wyższe wykształcenie (ukończył Wydział Historii Kościoła Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie). Od urodzenia mieszka w Dobczycach. Jest przewodnikiem PTTK. Jeżdżąc z wycieczkami szkolnymi po Polsce pokazuje młodzieży piękno ojczystego kraju i opowiada o jego historii. Współtwórca Prowizorycznego Teatru Niskokalorycznego, aktor i reżyser.arcin Bajer z synem Jakubem


Łukasz Bajer (drugi od prawej) i Krzysztof Dasman (drugi od lewej)

Powiadomił nas Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl