Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Oświadczenie UPR w sprawie finansowania imprez 1-majowych z pieniędzy podatników

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

29 kwietnia 2004
Oświadczenie Okręgu Małopolskiego UPR w sprawie finansowania imprez związanych z przyłączeniem Polski do UE z pieniędzy podatników.

Okręg Małopolski Unii Polityki Realnej z ubolewaniem stwierdza, że małopolskie władze wszystkich szczebli uległy publicznym namowom pana Józefa Oleksego z SLD i wydały setki tysięcy złotych z pieniędzy podatników na finansowanie imprez związanych z przyłączeniem Polski do Unii Europejskiej w dniu 1 maja.

Pokrywanie kosztów rozrywek z tych pieniędzy małopolska UPR uważa za marnotrawienie środków publicznych. Świętowanie utraty znacznej części suwerenności i ogromnych podwyżek podatków, w sytuacji ogromnego zadłużenia gmin, miast i budżetu państwa, uważamy za naganne trwonienie pieniędzy podatników. Koszty imprez związanych z przyłączeniem Polski do UE powinny, pokryć SLD z Platformą Obywatelską i innymi organizacjami chcącymi świętować tegoroczny "1 maja". Stanowczo protestujemy przeciwko wykorzystywaniu środków publicznych na ten cel.

Jest to tym bardziej bulwersujące, że władze urządzają huczne obchody dobrowolnego zrzeczenia się przez Polaków samoodzielnego podejmowania decyzji dotyczących własnego kraju, o co walczyły i wylewały krew pokolenia rodaków. Prezydent naszych sąsiadów Czechów, Wacław Klaus napisał wprost: "Za kilka dni nasze państwo przestanie istnieć jako niezależna i suwerenna jednostka.", zaś już wcześniej dodał: "to jest tak oczywiste, że wie o tym każde małe dziecko".

amy nadzieję, że małopolscy dyrektorzy szkół nie wezmą przykładu z nawiązujących do smutnych tradycji komunistycznych władz szkół z Bydgoszczy i nie będą zmuszały dzieci do uczestnictwa w tych obchodach.

Wojciech Popiela
Prezes Okręgu Małopolskiego UPR
www.upr.pl

Powiadomił nas Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl