Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Kiełbasa wyborcza - kawałek 1.

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

6 października 2002
Pod tym smacznym tytułem będę od czasu do czasu umieszczał garść informacji na temat wyborów samorządowych w gminie Dobczyce.

W bezpośrednich wyborach na burmistrza Dobczyc wystartują czterej kandydaci:

O 15 miejsc w Radzie Miejskiej ubiegać się będzie 68 kandydatów, zgłoszonych przez 9 komitetów wyborczych.

W tygodniku ,,Polityka'' z 24 sierpnia b.r. ukazał się artykuł pt. "Gliny w błocie", opisujący mafijne powiązania policjantów z Radomska. Oto fragment tego artykułu: Potem samochody były przemycane za granicę przez jednego z ludzi Padrino - radnego z podkrakowskich Dobczyc, szanowanego obywatela, znanego z działalności społecznej i charytatywnej. [Polityka nr 34 (2364) s. 25] Ciągle nie wiadomo, o którego z dotychczasowych radnych chodzi. Skąd zatem wyborcy mają wiedzieć, na kogo nie głosować? Z tej niepewności wynika zagrożenie dla wszystkich radnych ubiegających się o ponowny wybór.

Internetowy sondaż przedwyborczy, w którym można było głosować na jednego z trzech potencjalnych kandydatów na burmistrza, cieszył się sporym zainteresowaniem. Od 29 sierpnia do 30 września oddano 190 ważnych głosów. Niestety, jeden z internautów postanowił w nieuczciwy sposób przysporzyć głosów jednemu z kandydatów, Marcinowi Pawlakowi, i obchodząc zabezpieczenia dopuszczające tylko jednokrotny wybór kandydata, głosował 376 razy (w tym 101 razy w ostatni dzień aktywności sondażu). Wyniki po odliczeniu sfałszowanych głosów:

  1. Marcin Pawlak: 160
  2. Leszek Soboń: 14
  3. Włodzimierz Żuławiński: 10
  4. ktoś inny: 6.
Nie sposób odgadnąć, czy osoba nakręcająca bez umiaru licznik głosów byłego burmistrza to jego zwolennik, czy sprytny przeciwnik, który przewidując, że te machinacje zostaną ujawnione, chciał zdyskredytować kandydata. Co ciekawe, komputer z którego oddano fałszywe głosy w sondażu znajduje się w Kłaju.

Wkrótce zostanie uruchomiony nowy sondaż, z aktualną listą kandydatów.

Potencjalny kandydat SLD na burmistrza, były naczelnik gminy Włodzimierz Żuławiński, nie zdecydował się na wzięcie udziału w wyborach. Jakoś nie chce się wierzyć, żeby rządząca partia nie chciała obsadzić prestiżowego stanowiska burmistrza Dobczyc. W takim razie powstaje pytanie - który z czterech kandydatów jest kandydatem SLD?

Powiadomił nas Marcin Bajer

Komentarze

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy internautów z Dobczyc na stronę internetową Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Pawlaka pod adresem: http://republika.pl/wybory_pawlaka/ Na stronie prezentujemy kandydata na burmistrza Dobczyc oraz kandydatów na radnych gminnych, przedstawiamy nasz program oraz komentarz do materiału rozpowszechnianego przez UMiG Dobczyce jak również do artykułu z Gazety Krakowskiej. Zapraszamy KWW Marcina Pawlaka

-- Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Pawlaka

glosowac???

ostatania kandydatura mnie zaskakuje czy jeszcze jest cos do sprzedania?????

-- liza Nowak

:-)

O co chodzi z tą ostatnią kandydaturą? Przecież to o wyborach sprzed 4 lat ... Teraz mamy rok 2006 :-)

-- Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl