Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Kwesta na odnowę cmentarnych zabytków

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

29 października 2006
Jak co roku Społeczny Komitet Opieki Nad Zabytkami Dobczyc organizuje w dniu Wszystkich Świętych kwestę na odnowę zabytkowych kamiennych nagrobków znajdujących się na starym cmentarzu na Jeleńcu. 1 listopada będzie można wesprzeć datkiem ten szczytny cel zarówno na tym cmentarzu, jak i na nowym cmentarzu komunalnym przy ul. Garncarskiej. W obu tych miejscach dyżurować będą kwestujący - członkowie i sympatycy Społecznego Komitetu.

Dzięki hojności licznych ofiarodawców w ciągu 6 lat działalności Społecznego Komitetu Opieki Nad Zabytkami Dobczyc odnowiono 32 zabytkowe nagrobki z XIX wieku i z początków wieku XX. Na starym cmentarzu komunalnym na Jeleńcu na renowację czeka ich jeszcze kilkanaście.

Działalność Komitetu można wesprzeć wpłacając datki również bezpośrednio na konto bankowe:

Komisja Opieki Nad Zabytkami - z dopiskiem ,,Aniołek"

Bank Społdzielczy w Dobczycach

Nr rachunku 09 8602 0000 0008 0000 0390 0009

Powiadomił nas Marcin Bajer

Komentarze

Wyniki kwesty

Informujemy, że w trakcie kwesty na odnowę zabytkowych nagrobków przeprowadzonej 1 listopada 2006 r. przy cmentarzach na Jeleńcu i przy ulicy Garncarskiej w Dobczycach zebrano kwotę 5712 złotych i 3 euro. Jest to dokładnie 500 zł więcej niż w ubiegłym roku. Za hojność i troskę o zabytki naszego miasta serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Dziękujemy również kwestującym.

Społeczny Komitet Opieki Nad Zabytkami Dobczyc

-- Marcin Bajer


Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl