Dobczyce. Mury zamku w wieczornym s³oñcu. Wiosna 1999

Dobczyce podbierają kolejnego inwestora gminie Zabierzów

Dobczyce : Aktualności : Jedna wiadomość

1 kwietnia 2002
Po niedawnych przenosinach giełdy samochodowej z Balic w gminie Zabierzów do Dobczyc, kolejna instytucja planuje identyczną zmianę lokalizacji.

- Jesteśmy coraz bardziej zniechęceni do Balic: hałaśliwe sąsiedztwo autostrady, wysokie podatki, konflikty z sąsiadującą z nami jednostką wojskową, niemożność poprawnego ułożenia stosunków z lokalnym samorządem, dzikie zwierzęta hasające swobodnie po terenie przedsiębiorstwa - to tylko niektóre z wielu przyczyn skłaniających nas do przeniesienia działalności do Dobczyc. Planujemy sfinalizować tę przeprowadzkę w ciągu 6 miesięcy. -- poinformował dziennikarzy na przedwczorajszej konferencji prasowej Czesław Jarosz, członek zarządu MPL im. Jana Pawła II Sp. z o.o.

Wójt Zabierzowa, inż. Józef Krzyworzeka, zaprzecza, jakoby prawdziwym powodem przeprowadzki najpierw giełdy samochodowej a teraz spółki MPL z terenu jego gminy do Dobczyc miały być zadawnione animozje między nim, a burmistrzem Dobczyc, Leszkiem Soboniem, datujące się jeszcze od czasów ich wspólnego studiowania w Szkole Oficerów Rezerwy w Poznaniu.

Sam burmistrz twierdzi:
- Moje osobiste relacje z panem Krzyworzeką nie mają tu nic do rzeczy. Dobczyce zaoferowały spółce MPL świetne warunki: uzbrojony teren o powierzchni 3200 ha, położony na terenie wsi Niezdów, na wschód od naszej strefy przemysłowej, zwolnienie od podatku od nieruchomosci na okres 10 lat, dogodną komunikację dla pracowników i klientów przedsiębiorstwa, współpracę lokalnego koła łowieckiego w zabezpieczeniu terenu przed zwierzyną płową, a w niedalekiej przyszłości budowę szybkiego połączenia z Krakowem, w postaci odgałęzienia od powstającej linii kolejowej Podłęże - Piekiełko. Linia ta, stanowiąca fragment ogólnoeuropejskiego korytarza transportowego Północ-Południe, udostępni Dobczycom połączenie kolejowe nie tylko z Krakowem ale także z Warszawą, Słowacją, Węgrami i Rumunią.

Inauguracja działalności spółki MPL na terenie gminy Dobczyce planowana jest na 29 września bieżącego roku. Tradycyjnego poświęcenia dokona ze śmigłowca (z uwagi na rozległość terenu) dobczycki proboszcz, ks. Michał Mikołajczyk. W programie uroczystości przewidziano koncert lokalnej kapeli "Werdebusy Dobczyckie" i przemówienie burmistrza.

Powiadomił nas Toudi Ogrovitch

Komentarze

Dementi

Powyższa wiadomość to żart prima-aprilisowy

-- Marcin Bajer

Dodaj komentarz[ DrEaKmOrE - strona główna | copyright / prawa autorskie | zastrzeżenia prawne | prywatność ]

webmaster@tigana.pl