ZEPSÓŁ, czyli osoby wykonujące obsadę

Dobczyce : Metastrona

sierpień 2001:

Informacje o nowościach w tym serwisie będą od teraz pojawiać się na stronie nowości.

październik 2000:

W tym miesiącu pojawiło się na stronie sporo nowości. Było to możliwe dzięki pomocy Ireny Molendys, która stworzyła stronę o starych domach, oraz Jarka Lecha, który napisał program obsługujący Księgę Gości. Z kolei Dobczyckie Ogłoszenia Drobne (a raczej program obsługujący ten serwis) to dzieło Filipa Greenspuna, które miejscami przetłumaczyłem na język polski, coby się lepiej nadawało.

do 1999:

Hm, od czego by tu zacząć. Najlepiej zaczyna się od końca, ale tym razem zrobię wyjątek. Się przedstawię na przykład. Nazywam się Marcin Bajer, mieszkam w Dobczycach i jestem (współ)autorem niniejszej Strony Domowej Miasta Dobczyce. No to może tyle o mnie.
Historia strony domowej Dobczyc datuje się od września 1996, kiedy to zrobiłem pierwszy internetowy rozkład jazdy firmy FB i umieściłem go na mojej stronie domowej na całkiem niezłym darmowym serwerze GeoCities w słonecznej amerykańskiej Kalafiorni. Bez głębszego namysłu dołączyłem do tego niewielką stronicę z informacjami o moim rodzinnym miasteczku. I w zasadzie na tym mogłem poprzestać. Niestety, w lipcu 1997 trafiłem w Internecie na stronę Myślenic, zrobioną przez Krzysztofa Pietrzyka (mojego kolegę z UPR). Muszę przyznać, że się byłem zdenerwowałem. To ONI mają taką fajną stronę a MY nie!?! Tak dalej być nie mogło! No i w ten sposób strona domowa Dobczyc znacznie się rozrosła. Mogłem ją rozbudować przede wszystkim dzięki współpracy Elżbiety Piwowarczyk, która udostępniła fragmenty swojej pracy magisterskiej i przewodnika po Dobczycach swego autorstwa, wydanego przez Wydawnictwo Księży Sercanów "SCJ". Bardzo mi pomógł również Darek Skałka, który zeskanował kilkanaście fotografii - możecie je obejrzeć w Starej Galerii. Mój brat Łukasz też dołożył swoje 12 groszy - przygotował stronę o Beskidzie Wyspowym. No a potem aktualizowałem to od przypadku do przypadku. Na przykład w lutym 1998 dodałem licznik i statystyki odwiedzin.
W lipcu 1998 przyszedł znowu czas na większe zmiany. Powstała Nowa Galeria - tym razem skanera użyczył Jan Deskur, dyrektor handlowy firmy Dimaco Software Solutions z Krakowa. A z początkiem czerwca 1999 pojawiła się w Internecie końkurencja, czyli oficjalna strona gminy Dobczyce.

Zatem zaglądajcie tu od czasu do czasu, bo a nuż się coś zmieni. No i napiszcie do mnie, co o tym wszystkim myślicie. Jak wam się podoba albo dlaczego nie? Komentarze, krytyka, wyrazy uznania i temu podobne -- piszcie na adres dobczyce@tigana.pl

No dobra, skoro czytacie dalej, to jesteście niesamowicie dociekliwi, jak na mój gust. Dlatego możecie się dowiedzieć, po co to wszystko, bo postanowiłem sobie zdefinować cele istnienia tej strony. Oto toto:

Cele - po co to robimy?


Dodaj komentarz | Dodaj nitkę