Witajcie!

DrEaKmOrE : Forum dyskusyjne DrEaKmOrE : Gruszów : Wątek
Powiadamiaj mnie o nowych odpowiedziach
Witam wszystkich na gruszowskim forum dyskusyjnym!

Odkąd w ramach serwisu internetowego Dobczyc powstała strona Gruszowa (jako część działu okolice) zauważyłem, że w porównaniu z innymi stronami tegoż serwisu cieszy się ona sporą popularnością, która przejawia się zarówno w liczbie odwiedzin jak i w aktywności czytelników, często korzystających z możliwości dopisywania komentarzy i dodawania linków. Ujawniła się nieliczna, ale aktywna grupa mieszkańców i sympatyków tej uroczej wioski, której od niemal trzech lat (pierwszy komentarz Anki powstał 19 sierpnia 2003 r) udało się powiększyć około piętnastokrotnie objętość niewielkiej początkowo strony z podstawowymi informacjami o Gruszowie stworzonej mojego brata Łukasza. Pomimo niewielkich możliwości prostego mechanizmu dodawania linków i komentarzy Anka Stalmach, Michał Czaja, Mieczysław Dej, Jan Frankowski i inni (wybaczcie że w pośpiechu wymieniam tylko najaktywniejszych) stworzyli prawdziwą internetową wspólnotę.

Obserwując jej aktywność nosiłem się z zamiarem uruchomienia profesjonalnego serwisu internetowego o Gruszowie. Miało tam być forum dyskusyjne, galeria zdjęć i cała masa innych fajnych rzeczy. Obiecywałem to wielokrotnie, niestety nigdy nie udało mi się znaleźć czasu. Ale zamiast spalić się ze wstydu postanowiłem wykorzystać gotowe narzędzia dostępne w ramach prowadzonego przeze mnie serwisu o Dobczycach i na początek uruchomić niniejsze forum. am nadzieję, że gruszowska społeczność internetowa skorzysta z tej oferty.

Na razie nie obiecuję nic więcej, bo kiepsko u mnie z dotrzymywaniem obietnic. Postaram się zapewnić sprawne działanie forum, może kiedyś uda się poprawić jego siermiężny wygląd. Aby pisać tutaj wystarczy podać e-mail i hasło z których korzystaliście dopisując komentarze na gruszowskiej stronie. ożna odpowiadać w ramach istniejących wątków, można zakładać nowe, można włączyć powiadomienia mailowe i dostawać wszystkie nowe wiadomości pocztą - bez konieczności osobistego zaglądania na forum i sprawdzania co tam nowego. Ewentualne problemy zgłaszajcie tutaj na forum albo pisząc maila bezpośrednio do mnie na adres bajer@tigana.pl

Serdecznie pozdrawiam!

-- Marcin Bajer, 25 lipca 2006

Odpowiedzi

OK.Witajcie na naszym Forum.Dzięki panie Marcinie za inicjatywę i wysiłek organizacyjny.Jest o czym dyskutować-my ludzie z oddali żyjący wspomnieniami o G.- i wy,ludzie stamtąd.Nic nas nie dzieli a jak sądzę,wszystko łączy.A może przesadziłem z tą łącznością...Więc niech to będzie temat pierwszyPozdrawiam.Jan Frankowski

-- Franciszek Lisowski, 1 sierpnia 2006

Używając języka młodzieżowego powiem: JEST DOBRZE ! Żyjemy w świecie w którym nic się nie da ukryć. Dzięki współczesnej technologii wiadomo o nim wszystko. Jednak w dalszym ciągu wystarczy zwykła obserwacja, gołym okiem.Kilka lat temu na tym forum i w bezpośrednich e-mailach rzuciłem hasło "...ratujmy potok Patelówka...". Tak to ten, który płynie przez centrum Gruszowa i wpada do Stradomki. Lipcowy pobyt w Gruszowie i tegoroczna susza ukazały zatrważający jego widok. Mimo wielu powodzi i podtopień w minionych latach nie nastąpiło jego samooczyszczenie. Obraz ten szczególnie dziwi w gminie mieniącej się ekologiczną. Wyschnięte koryto pokazało, co potok w sobie kryje i niesie dalej, do Stradomki. Opony/większość Gruszowian wie skąd one pochodzą/, złom, wiatrołomy i korzenie, szkło, plastik itp. Wyć się chce na taki widok i nie da się obojętnie ten stan rzeczy pozostawić. Dziwi fakt, że na tak krótkim odcinku nagromadziło się tak wiele. Pamiętam lata 60 i 70-te z tamą na potoku, gwarantującą wodę dla OSP. Zakola w których pojono krowy, konie, czerpano wodę. Łowiono ryby i to przedniej marki: pstrągi, jelce, brzany, a i raków, piżmaków nie brakowało. To wszystko winni jesteśmy przywrócić gruszowskiej naturze. "Sprzątanie świata", w tym kontekście winno w Gruszowie trwać przez cały rok przy wsparciu lokalnego samorządu, OSP, zespołu szkół oraz mieszkańców. Są i inne organizacje, instytucje oraz programy unijne. Sam deklaruję mój skromny w tym udział.

-- Mieczysław DEJ, 5 sierpnia 2006

Korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłam napisać kilka słów. Natknęłam się na stronę zupełnie przypadkowo. Bardzo się cieszę, ponieważ odżyły wspomnienia związane z moimi rodzinnymi stronami i tamtejszymi okolicami. Oglądając stare fotografie, rozpoznałam koleżanki ze szkolnej ławy, sąsiadów, znajomych, a także krewnych. Z Kościołem wiążą się liczne wspomnienia. Mieszkałam w okolicznej wiosce, toteż dojście do Kościoła na msze, majówki itp. trwało blisko godzinę. Wspominam te czasy niezmiernie miło. Pozdrawiam wszystkich krajanów.

-- Elżbieta B., 23 lipca 2007