Wtyczki i kable do odbiorników GPS firmy Garmin

[ Kable | Forum ]

Masz odbiornik GPS i chcesz połączyć go z komputerem? Albo zabrać go na łódkę lub do samochodu i zaoszczędzić na bateriach podpinając zasilanie z instalacji 12V? Oryginalne kable firmy Garmin nie są tanie, a do gniazdek w odbiornikach nie pasują standardowe wtyczki - Garmin stosuje własne, nietypowe rozwiązanie (a nawet dwa: odbiorniki z serii eTrex oraz eMap i Geko mają inne złącza niż pozostałe Garminy). Dlatego właśnie oferuję niedrogie, praktyczne, łatwe w zastosowaniu wtyczki do odbiorników Garmin GPS. Trzeba zmontować je samodzielnie. Są wykonane na wtryskarce z tworzywa ABS i mają pozłacane styki. Podobnie jak niegdyś Ford T, dostępne są w dowolnym kolorze (pod warunkiem, że jest to kolor czarny).

Mam też oczywiście gotowe kable.


Producentem oferowanych przeze mnie wtyczek i kabli jest firma Purple Computing. Na zamówienie sprowadzam wszystkie ich produkty, w tym również te z nich, których nie ma jeszcze na tych stronach.

Aktualności

28.XI.2007
Kable dostępne również na Allegro

Wiadomość dla użytkowników Allegro.pl: istnieje możliwość zakupienia dowolnego z oferowanych przeze mnie akcesoriów GPS za pośrednictwem tego serwisu. Wystarczy wysłać mi maila podając nazwę użytkownika Allegro - wystawię wtedy wskazany towar na prywatnej aukcji. Cena będzie odrobinę wyższa - bo Allegro pobiera prowizję - ale za to przybędzie nam pozytywnych (mam nadzieję :-) komentarzy. Dd czasu do czasu sprzedaję na otwartych aukcjach niektóre z oferowanych tutaj kabli wystarczy sprawdzić listę moich aukcyj.


26.IV.2005
Wtyczki też priorytetowo

Ponieważ Poczta Polska dostarcza zwykłe listy przerażająco powoli (czasy powyżej tygodnia są typowe dla listów bez nalepki PRIORYTET), od dzisiaj wszystkie wtyczki będą wysyłane listami priorytetowymi bez dodatkowych opłat.


17.II.2005
Kable priorytetowo

Od dzisiaj wszystkie kable będą dostarczane przesyłkami priorytetowymi bez dodatkowych opłat. W przeważającej większości przypadków oznacza to, że kabel trafi do kupującego na drugi dzień po wysłaniu.


1.VI.2003
ePlugi tanieją

Kolejny Dzień Dziecka i kolejna promocja - tym razem maleją ceny wtyczek ePlug (do odbiorników eTrex, eMap i Geko) - od teraz będą takie same, jak ceny pPlugów, czyli 20 zł za sztukę (cena minimalna, można zapłacić więcej :-). Ceny hurtowe (powyżej 2 sztuk) też będą niższe.


26.II.2003
Do nowych odbiorników Geko 201 pasują wtyczki ePlug


28.V.2002
KABLE TAŃSZE O 10 ZŁ

Od 1 czerwca 2002 (powiedzmy, że z okazji Dnia Dziecka :-) rezygnuję z doliczania opłaty za wysyłkę kabli do odbiorników GPS. Tym samym koszt zakupu pojedynczego kabla maleje o 10 zł. Ceny kabli podane na tych stronach zostały odpowiednio obniżone.

Jak kupić?

Procedura w przypadku niedużych zamówień (1 lub 2 wtyczki) jest banalnie prosta:
 1. Na adres bajer@tigana.pl wysyłasz maila z tematem "Pledge", w którym podajesz swoje imię, nazwisko i adres, ilość wtyczek (1 lub 2), rodzaj wtyczek (ePlug lub pPlug) i kwotę jaką zobowiązujesz się zapłacić. Może to wyglądać mniej więcej tak:

  Zenek Iks
  ul. Krokodylowa 15 m. 4
  00-950 Warszawa
  2 ePlug
  60 zł
 2. Dostajesz ode mnie maila z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia (albo z wiadomością, że za mało oferujesz w zamian - wtedy wróć do punktu 1.)
 3. W ciągu 3 dni wysyłam Ci wtyczki pocztą (zazwyczaj na drugi dzień)
 4. Płacisz tyle, ile obiecałeś, przekazem pocztowym, który znajdziesz w kopercie z wtyczkami lub przelewem na konto bankowe (numer konta też znajdziesz w kopercie). Albo odsyłasz mi wtyczki jeśli Ci się nie podobają.
Procedura w przypadku większej ilości jest podobna: wysyłasz maila z zamówieniem, ja odsyłam Ci ofertę z ceną, akceptujesz ją bo jest rewelacyjna, po czym wysyłam Ci towar przesyłką za pobraniem, a Ty płacisz za nią na poczcie lub u listonosza i cieszysz się nowymi wtyczkami.

Ile to kosztuje?

Jak to w życiu bywa, cena zależy od ilości. Jeśli rozchodzi się o jedną lub dwie wtyczki, rozliczamy się w modelu sharehardware, tzn. płacisz po otrzymaniu przesyłki, zapoznaniu się z zawartością, wypróbowaniu wtyczki, itd. Ile? Tyle, ile obiecałeś w zamówieniu. Albo więcej. Albo mniej. Zależnie od poziomu własnej satysfakcji z dokonanego zakupu. Albo odsyłasz mi wtyczki z powrotem - jeśli nie wyglądają tak, jak to sobie wymarzyłeś. Minimalna cena to 20 zł za wtyczkę. Od 1 czerwca 2003 ePlugi i pPlugi kosztują tyle samo.

Jeśli interesują Cię większe ilości (większe niż 2 wtyczki :-), napisz do mnie podając ile wtyczek potrzebujesz - odeślę Ci ofertę z ceną.

Co będziesz z tego mieć?

Czyli - co ode mnie dostaniesz? Będzie to zestaw do samodzielnego zmontowania pPluga albo ePluga. Zależy co zamówiłeś.

Jak zmontować wtyczkę pPlug?

Obejrzyj rysunek montażowy. Jeśli chcesz zrobić kabel do transferu danych, zapoznaj się ze sposobem podłączenia wyprowadzeń wtyczki do 9-pinowego złącza RS-232. Jeśli chcesz zrobić kabel zasilający z gniazda zapalniczki to pamiętaj, że Garminy 12, 38 i 40 wymagają napięcia od 5 do 8 V. Rzuć okiem na przykładowy schemat zasilacza.

Jak zmontować wtyczkę ePlug?

To już nieco trudniejsza operacja, ale pomoże Ci fotoinstrukcja, zawierająca też opis podłączenia wyprowadzeń wtyczki do złącza RS-232. Jeśli chodzi o zasilanie, napięcie dla eTrexa jest jeszcze niższe (3,15V), więc nawet nie myśl o podłączaniu tego odbiornika do gniazdka zapalniczki bez regulatora napięcia.

Nie chcę i nie umiem zmontować wtyczki sam - czy można kupić gotowe kable?

Oczywiście, mam gotowe kable do wszystkich odbiorników, zarówno do transferu danych, jak i zasilające (z gniazda zapalniczki). Są też kable uniwersalne: zasilanie i transfer danych równocześnie. Jeśli chcesz nabyć któryś z tych kabli, przyślij mi zamówienie podając symbol kabla i swój adres pocztowy. Do 21 dni otrzymasz zamówiony kabel przesyłką z pobraniem. Koszt dostawy jest wliczony w cenę kabla.

Jak sprawdzić czy to działa?

Potrzebny Ci będzie odbiornik GPS, komputer PC z gniazdkiem RS-232, Twój świeżo zmontowany kabel, i jakiś program (ja sam używam i innym polecam darmowy Waypoint+). Jako dane testowe możesz wykorzystać zebrane przeze mnie z niemałym trudem współrzędne polskich stacji kolejowych (tekstowy format Waypoint+) pochodzące z fascynującej strony GPS dla wykolejonych.

Ciągle masz wątpliwości?

Ojej! Jest kilka możliwości:
strona na serwerze
DrEaKmOrE
Dodaj komentarz | Dodaj nitkę