Seeking family in Gruszów

DrEaKmOrE : Forum dyskusyjne DrEaKmOrE : Gruszów : Wątek
Powiadamiaj mnie o nowych odpowiedziach
Hello! I am looking for possible relatives who live in or are from the Gruszów area.

The family members I am seeking are related to Andrzej Dzierwiński, son of Tomasz Dzierwiński and Agnieszka Kluba. Andrzej Dzierwiński married Marianna Gęślak, daughter of Bartłomiej Gęślak and Agnieszka Wojas.

Andrzej Dzierwiński & Marianna Gęślak had 7 children that I know of all born in Gruszów... Katarzyna Dzierwińska (born 1885) Anna Dzierwińska (born 1887) immigrated to America in 1910 Jan Dzierwiński (born 1889) Wojciech Dzierwiński (born 1893) immigrated to America in 1910 Andrzej Dzierwiński (born 1895) immigrated to America in 1912 Marianna Dzierwińska (born 1898) Ewa Stefania Dzierwińska (born 1905) married Józef Patela in 1930 in Gruszów

I am hoping to connect with anyone that may be related or know these relatives. I live in America and do not speak Polish. I hope this translates adequately. Thank you!

**********************

Witaj! Szukam potencjalnych krewnych, którzy mieszkają w Gruszowie lub pochodzą z tego regionu.

Członkowie rodziny, których szukam, są związani z Andrzejem Dzierwińskim, synem Tomasza Dzierwińskiego i Agnieszki Klopy. Andrzej Dzierwiński ożenił się z Marianną Gęślak, córką Bartłomieja Gęślaka i Agnieszki Wojas.

Andrzej Dzierwiński i Marianna Gęślak mieli siedmioro dzieci, które znam wszystkich urodzonych w Gruszowie ... Katarzyna Dzierwińska (ur. 1885) Anna Dzierwińska (ur. 1887) wyemigrowała do Ameryki w 1910 roku Jan Dzierwiński (ur. 1889) Wojciech Dzierwiński (ur. 1893) wyemigrował do Ameryki w 1910 roku Andrzej Dzierwiński (ur. 1895) wyemigrował do Ameryki w 1912 roku Marianna Dzierwińska (ur. 1898) Ewa Stefania Dzierwińska (ur. 1905) poślubiła Józefa Patelę w 1930 r. W Gruszowie

Mam nadzieję połączyć się z kimkolwiek, kto może być spokrewniony lub znać tych krewnych. Mieszkam w Ameryce i nie mówię po polsku. Mam nadzieję, że przekłada się to odpowiednio. Dziękuję Ci!

-- Carissa Littleford, 1 stycznia 2018

Odpowiedzi

Tak, jestem jednym z nich. Bardzo dalekim krewnym po moim pradziadku Jan Gęślak. Jego siostrą była Marianna Gęślak, która wyszła za męża wyżej wspomnianego Dzierwieński(?) Ich córka to Ewa Stefania po mężu Patela. Na dzień dzisiejszy w Gruszowie, w Kawcu i Żerosławicach są członkowie tej rodziny. Znam tych ze strony Gęślak, natomiast nie znam linii Dzierwieńskich. Proszę podać adres emailowy do korespondencji.

-- Mieczysław Dej, 1 stycznia 2018

Hello Mieczysław Dej! I am delighted to meet you! I would love to hear more information about Gęślak family. My email address is clittleford3@gmail.com . Thank you for your response! I look forward to hearing from you! -Carissa Littleford

*******************

Cześć Mieczysław Dej! Jestem zachwycony mogąc cię poznać! Chciałbym usłyszeć więcej informacji o rodzinie Gęślaków. Mój adres e-mail to clittleford3@gmail.com. Dziękuję za odpowiedź! Najcieplejsze pozdrowienia, - Carissa Littleford

-- Carissa Littleford, 1 stycznia 2018


I ja wyrażam radość z naszego kontaktu. Więcej napiszę na priv. W Nowym Roku życzę Wam wszystkim dużo radości i sukcesów. Świat jest mały...;)

-- Mieczysław Dej, 2 stycznia 2018